Menu
Tablet menu

IKEA spełniła „mazania” dzieciaków

W polskiej edycji konkursu wyłonionych zostało 20 najciekawszych rysunków, które zostały „ożywione” przez Maję Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec i trafiły do dzieci w postaci uroczych pluszaków.


Centrala IKEA w Szwecji wybrała 10 prac nadesłanych ze wszystkich krajów, które trafią do przyszłorocznej kolekcji pluszaków, dostępnej w sklepach IKEA na całym świecie.

Polskie przytulaki 

Justynka, Ola, Zuzia, Kajetan, Iga, Kuba i Olaf to tylko niektórzy spośród 20 polskich finalistów konkursu Mazania się spełniają. Ich prace zostały „ożywione” przez Maję Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec. Pluszaki uszyte na podstawie rysunków nadesłanych przez dzieci trafiły do zwycięzców na początku stycznia. Wszystkie prace były wyjątkowe, a ich "ożywianie" było dla mnie wielką frajdą. Widać, że dzieci włożyły w swoje rysunki wiele pracy. Ja także w uszycie ich wiernych kopii włożyłam całe serce – powiedziała Maja Mencel.

fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Ola, 9 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Olaf, 8 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Aleksandra, 8 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Ignacy, 6 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Justynka, 4 lata
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Ola, 11 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Iga, 5 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Antek, 8 lat
fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Aleksandra, 8 lat

fot.: IKEA
fot.: IKEA "Mazania się spełniają" - Ola, 8 lat
   

Idea konkursu

Konkurs Mazania się spełniają towarzyszył zakończonej na początku stycznia 2015 roku, 12. edycji akcji „Pluszaki dla Edukacji”. Miał na celu rozwijanie dziecięcej kreatywności oraz empatii. Mali artyści mogli bowiem dzielić się swoimi wyobrażeniami na temat ulubionych pluszaków, a ich prace walczyły o miejsce w przyszłorocznej kolekcji zabawek IKEA. Z każdej z nich 1 euro przeznaczone zostanie na programy edukacyjne dla dzieci z najbiedniejszych zakątków świata.


Tylko w Polsce na konkurs Mazania się spełniają wpłynęło ponad 3000 wyjątkowych, kreatywnych, czasami zwariowanych prac. Spośród nich, do finału konkursu, w centrali firmy IKEA, przekazanych zostało 20 najciekawszych. Przed szwedzkim jury stanęło więc spore wyzwanie. Musiało ono bowiem wybrać 10 najciekawszych rysunków spośród 800 nadesłanych z 40 różnych krajów. Po kilkutygodniowych obradach ogłoszono szczęśliwców, którzy w przyszłym roku znajdą pluszaki swojego autorstwa wśród zabawek dostępnych w sklepach IKEA na całym świecie. Należą do nich dzieci w wieku 4-10 lat, pochodzące z Norwegii, Rumunii, Holandii, Chorwacji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Malezji, Belgii, Hiszpanii i Cypru.


Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego konkursu. Dzięki nim wiemy, o jakich pluszakach marzą dzieci. Część tych marzeń została już zrealizowana. Polscy finaliści otrzymali bowiem pluszaki, uszyte na podstawie ich własnych rysunków. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo ich uskrzydli i nadal będą rozwijać swoje talenty – powiedziała Katarzyna Balashov, Deputy PR Manager IKEA Retail.

fot.: IKEA
fot.: IKEA

 

Zwycięskie prace

Prace wyłonione w Szwecji trafią do najnowszej kolekcji zabawek IKEA, która już w listopadzie wspierać będzie kolejną, 13. edycję akcji „Pluszaki dla Edukacji”. W jej ramach, ze sprzedaży każdej pluszowej zabawki, IKEA przeznaczy 1 euro na rzecz programów edukacyjnych UNICEF i Save The Children. W tym roku w ramach globalnej zbiórki na ten właśnie cel przekazanych zostało aż 10,1 mln euro. Pieniądze te pomogą najbardziej potrzebującym dzieciom z 18 krajów Azji, Afryki i Europy Wschodniej. Prace polskich finalistów można znaleźć na stronie: www.ikea.pl/pluszakidlaedukacji.

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Modny wzór – marmur i terrazzo
Organiczny design w łazience – nowa generacja kolekcji Aveo Villeroy & Boch
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
  • 1
  • 2
Wygodna i praktyczna garderoba

Wygodna i praktyczna garderoba

czwartek, 11 lipiec 2019

Biurko SMATR

Biurko SMATR

środa, 08 lipiec 2015

  • 1
  • 2
Home office - jak zaaranżować domowe biuro?

Home office - jak zaaranżować…

środa, 17 lipiec 2019

Salon - propozycje na 2019 rok

Salon - propozycje na 2019…

piątek, 04 styczeń 2019

Szukaj

  • 1
  • 2
Raport Wzorniczy 2019 z targów Salone del Mobile

Raport Wzorniczy 2019 z targów…

czwartek, 18 lipiec 2019

Meble tapicerowane - jak o nie dbać.

Meble tapicerowane - jak o…

środa, 17 lipiec 2019

Modny wzór – marmur i terrazzo

Modny wzór – marmur i…

czwartek, 18 lipiec 2019

Dobre strony www

Login or Register