Menu
Tablet menu

FORTEPIAN ARABESQUE – ZWYCIĘZCA RED DOT AWARD 2014 JUŻ W POLSCE!

Nagrodzony prestiżową nagrodą Red Dot Award 2014 fortepian, stworzony z okazji 160. rocznicy powstania legendarnej marki Steinway&Sons, można oglądać w warszawskim Pianosalonie. Jest to jeden z 50 wyprodukowanych na cały świat egzemplarzyniezwykłego designerskiego instrumentu. To pierwszy raz w historii gdy tak rzadki instrument trafia na polski rynek.

Arabesque jest wyjątkowym instrumentem zaprojektowanym przez znanego amerykańskiego projektanta Dakotę Jacksona. Limitowana seria 50. luksusowych fortepianów powstała z okazji 160. rocznicy powstania Steinway&Sons. Arabesque wyróżnia się niezwykłą wirującą formą i jak wszystkie instrumenty legendarnej marki został wykonany ręcznie z naturalnych materiałów najlepszej jakości. Jego wyjątkowy wygląd został doceniony przez jury prestiżowej nagrody Red Dot Award 2014.

Jest to pierwszy fortepian w historii nagrodzony za design. Instrument pokonał w konkursie prawie 5.000 innych projektów zgłoszonych z 53 krajów. Wyjątkowy projekt łączy w sobie tradycję i kunszt Steinway’a z eleganckimi i nowoczesnymi
rozwiązaniami projektowymi zapewniającymi najwyższy komfort gry i dźwięku oraz wyjątkowy wygląd.

Wyjątkowość fortepianu kryje się w jego niezwykłym podkreślającej ruch i płynność muzyki formie. Arabesque to kształt i forma, którą można poczuć – mówi o swoim projekcie designer Dakota Jackson – ale najbardziej niezwykły i zaskakujący jest moment, gdy przy nim zasiadasz, uderzasz w klawisze i fortepian ożywa – Ty go ożywiasz. Nazwę i formę fortepianu zainspirowała figura baletowa, w której tancerka porusza się na jednej nodze, drugą mając uniesioną i wyprostowaną ku górze z rozpostartymi rękoma. Pozycja wyraża skupioną energię, ale także perfekcyjną równowagę i najwyższe piękno. Podobnie Arabesque stojący na skręconych pięcioramiennych nogach, z wirującą podporą i oplatającymi go srebrnymi opaskami wydaje się pozostawać w ciągłym ruchu.

 

Fortepian_Arabesque_ZWYCIEZCA_RED_DOT_AWARD_2014_Design
Fortepian Arabesque - laureat RED DOT AWARD 2014. Można go już oglądać w Polsce

 

Arabesqe to prawdziwe dzieło sztuki – łączy w sobie nie tylko dźwięk, ale także wyjątkowy design. To coś więcej niż sam wygląd. Instrumenty tak rzadkie i wyjątkowe są atrakcją nie tylko dla melomanów i pianistów, ale także dla odbiorców chcących obcować z wysoką kulturą jak również kolekcjonerów sztuki. – powiedziała Magdalena Piotrowska, przedstawicielka Steinway&Sons w Polsce. – Nabywca z pewnością znajdzie w nim nie tylko radość gry i dobrą inwestycję, ale przede wszystkim piękno, z którym obcować będzie mógł na co dzień.


Do Polski został sprowadzony jeden egzemplarz Arabesque. Jest to także pierwszy w historii fortepian limitowanej serii, który trafia na polski rynek. Dotychczas tak wyjątkowe instrumenty można było nabyć jedynie poza granicami kraju. Wyjątkowe i rzadkie fortepiany najczęściej trafiają w ręce prywatne – kolekcjonerów sztuki oraz osób o muzycznych zainteresowaniach. Wielokrotnie stają się także wyznacznikiem prestiżu domu czy rezydencji.

 

 Fortepian_Arabesque_ZWYCIEZCA_RED_DOT_AWARD_2014_Design
Fortepian Arabesque - laureat RED DOT AWARD 2014
 Fortepian_Arabesque_ZWYCIEZCA_RED_DOT_AWARD_2014_Design
Fortepian Arabesque - laureat RED DOT AWARD 2014.
 Fortepian_Arabesque_ZWYCIEZCA_RED_DOT_AWARD_2014_Design
Fortepian Arabesque - laureat RED DOT AWARD 2014
 
Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(14 głosów)
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Modny wzór – marmur i terrazzo
Organiczny design w łazience – nowa generacja kolekcji Aveo Villeroy & Boch
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
  • 1
  • 2
Wygodna i praktyczna garderoba

Wygodna i praktyczna garderoba

czwartek, 11 lipiec 2019

Biurko SMATR

Biurko SMATR

środa, 08 lipiec 2015

  • 1
  • 2
Home office - jak zaaranżować domowe biuro?

Home office - jak zaaranżować…

środa, 17 lipiec 2019

Salon - propozycje na 2019 rok

Salon - propozycje na 2019…

piątek, 04 styczeń 2019

Szukaj

  • 1
  • 2
Raport Wzorniczy 2019 z targów Salone del Mobile

Raport Wzorniczy 2019 z targów…

czwartek, 18 lipiec 2019

Meble tapicerowane - jak o nie dbać.

Meble tapicerowane - jak o…

środa, 17 lipiec 2019

Modny wzór – marmur i terrazzo

Modny wzór – marmur i…

czwartek, 18 lipiec 2019

Dobre strony www

Login or Register