Logo
Wydrukuj tę stronę
blat z betonu architektonicznego; fot.: Morgan & Möller

Nietypowe blaty kuchenne

Kuchnia to miejsce szczególne w domu. Spędzamy w niej wiele czasu, sami, z rodziną, z przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest, aby była ładna, funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu porządku.

Ważnym elementem kuchni, zarówno pod kątem estetycznym i praktycznym jest blat kuchenny. To nie tylko przestrzeń użytkowa – blat jest zawsze widocznym, wręcz dominującym elementem wystroju kuchni. Dlatego warto rozważyć jaki powinien być. Przestawiamy nietypowe rozwiązania – beton i stal. Nadają one wnętrzom kuchennym niepowtarzalny klimat.

Blat betonowy

Beton architektoniczny to niezwykle wytrzymały i plastyczny materiał. Jego zastosowanie i intensywne używanie w kuchni, łazience czy pracowni umożliwiają impregnaty, które sprawiają, że materiał staje się odporny na działanie wody, a także łatwy do utrzymania w czystości. Naturalne wżery, przetarcia czy przebarwienia są cechą naturalną tego materiału, który dzięki czemu każdy blat jest jedyny w swoim rodzaju. Blaty takie tworzone są na zamówienie i wylewane w całości.

Choć beton najczęściej kojarzy się z wnętrzami aranżowanym w stylu minimalistycznym, loftowym czy industrialnym, to może być z powodzeniem stosowany w każdym wnętrzu. Surowość betonu dobrze komponuje się z drewnianymi dodatkami, ceramiką, a także z soczystymi kolorami, których w postaci warzyw, owoców i ziół w kuchni nigdy nie brakuje. Idealnie współgra także z jasnymi meblami i mocnymi kontrastami. 
Beton architektoniczny można także barwić, więc możliwości aranżacyjne przy pomocy betonu są na prawdę duże. 

 

Blat z betonu architektonicznego, fot.: Morgan & MöllerBlat z betonu architektonicznego, fot.: Morgan & Möller
Blat z betonu architektonicznego, fot.: Morgan & MöllerBlat z betonu architektonicznego, fot.: Morgan & Möller

 

Blat ze stali hartowanej

Stal hartowana jest idealna do wykorzystania jej jako blat. Jest estetyczna, łatwa w utrzymaniu czystości i nadaje wnętrzom kuchni wyrazisty charakter.  Pasujące do kuchni urządzanych w bardzo różnych stylach – w stylu loftów, wnętrz eleganckich, wnętrz minimalistycznych i eklektycznych. Jego ponadczasowy wzór typu „used look”, który imituje surową powierzchnię hartowanej stali sprawia, że możemy go łączyć z drewnem, bielą, szarością, a nawet z zimnym, nieco przydymionym odcieniem koloru niebieskiego.

blat ze stali hartowanej; fot.: Pfleidererblat ze stali hartowanej; fot.: Pfleiderer
blat ze stali hartowanej; fot.: Pfleidererblat ze stali hartowanej; fot.: Pfleiderer
Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(51 głosów)
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.