Menu
Tablet menu

Łóżka Śnimisie

To linia 4 modeli łóżek ze sklejki. Każde z nich zostało zaprojektowane tak, aby odpowiadało szczególnym potrzebom właściciela. Noszą nazwy ułatwiające dopasowanie konkretnego modelu do swojej osobowości.

Autorami projektu są projektanci z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL

 

Dlaczego sklejka

Sklejka jest materiałem bardziej elastycznym od drewna, naturalnym, a co najistotniejsze - niezwykle wytrzymałym. Dlatego to właśnie sklejka stała się podstawą stworzenia kolekcji mebli sypialnianych „Śnimisie”.


Sklejka powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna. Wytwarza się ją zazwyczaj z brzozy, olchy bądź sosny. A jedną z jej największych zalet jest elastyczność. Materiał można dowolnie modelować, dlatego idealnie nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Jest także bardzo wytrzymały, a produkty wykonane ze sklejki będą służyć przez długie lata.


Meble ze sklejki poza dobrym stosunkiem jakości do ceny wyróżnia także niezliczona możliwość aranżacji i dostosowania każdego modelu do indywidualnych potrzeb. Można je kupić w wersji niewykończonej - surowej i pokryć dowolnym kolorem. - W ten sposób zmniejszymy koszty, a jednocześnie będziemy mieć mebel w kolorze, który najbardziej nam odpowiada – mówi Rafał Grudziąż, projektant marki. Jedną z najważniejszych zalet mebli z serii „Śnimisie” jest ich nieskomplikowany montaż. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji  trwa on zaledwie kilka minut i nie potrzebujemy do niego żadnego śrubokręta. Takie rozwiązanie to novum na rynku.

 

Łóżka okem projektantów

Przy projektowaniu kolekcji łóżek projektanci z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL inspirowali się starymi, drewnianymi konstrukcjami, które budowano bez użycia gwoździ. Technologia wznoszenia budynków polegała wtedy na stawianiu ścian z poziomo układanych bali drewnianych. Tego typu system został zastosowany w przypadku mebli ze sklejki. Dzięki metodzie na tak zwany wcisk nie trzeba używać ani wkrętów, ani kleju. Wystarczy poszczególne elementy wcisnąć w odpowiednie miejsce, aby złożyć każde łóżko z tej serii.


- Zaprojektowana linia obejmuje zarówno same łóżka, jak i łóżka w zestawach z szafkami nocnymi – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż, projektantka. - Łóżka powinny być przede wszystkim wytrzymałe, dlatego sklejka to idealny wybór – dodaje.


Każde z czterech łóżek różni się detalami i nosi inną nazwę, która ma ułatwić dopasowanie konkretnego modelu do osobowości. I tak powstał: TELEWIDZ, PRYMUS, ŁASUCH i PRACUŚ.


TELEWIDZ ma wysoki i wygodny zagłówek, aby bez problemu można się na nim oprzeć i oglądać telewizję w pozycji siedzącej.

snimisie telewidz lozko design wzornictwo

 

 

PRYMUS został wyposażony w wezgłowie, które jest na tyle szerokie, aby można było na nim ustawić książki, a specjalne ruchome podpórki utrzymują książki w pionie.

snimisie prymus lozko design wzornictwo

 

 


ŁASUCH to funkcjonalne łóżko w prostej formie, wykonane w całości z ekologicznej sklejki. Zostało wyposażone w szafkę nocną o podwójnej funkcji. Może być typowym stolikiem przy łóżku, ale może także stać się stolikiem śniadaniowym.

snimisie lasuch lozko design wzornictwo

 

 

PRACUŚ posiada natomiast szafkę nocną, która służy w dwojaki sposób. Może być typową szafką albo możemy postawić ją na łóżku i rozpocząć pracę, ponieważ jej mały blat staje się minibiurkiem.

snimisie pracus2 lozko design wzornictwo

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(54 głosów)
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Modny wzór – marmur i terrazzo
Organiczny design w łazience – nowa generacja kolekcji Aveo Villeroy & Boch
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014

Szukaj

Dobre strony www

Login or Register