Menu
Tablet menu

Meble Marzeń 2014

Prezentujemy prace, które wygrały w konkursie Meble Marzeń 2014, organizowanym przez meble.pl.


Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej poproszono dzieci o przesłanie prac plastycznych przedstawiających ich wymarzony mebel. Do drugiego etapu zaproszono młodych projektantów. Ich zadaniem było stworzenie mebla inspirowanego dziecięcym rysunkiem.

 

Projekt Marty Dolnickiej-Marchaj, absolwentki Akademii Sztuk ppięknych w Krakowie, na kierunku Architektura Wnętrz. Jest to siedzisko z lekkiej sklejki, które w łątwy sposób może zmienić się w huśtawkę.

meble marzen fotel

 

Projekt Marty Najder - absolwentki Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Lodzi. Projekt jest wielofunkcyjnym miejsce do odpoczynku, gdzie można słuchać muzyki, bujać się, sterować oświetleniem a nawet odbyć sesję masażu, przy pomocy masażera ukrytego pod miękkim obiciem.

meble marzen fotel 2

 

Projekt Kamili Sztobryn, absolwentki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. To nowoczesny fotel o drewianych nogach i tapicerowanym siedzisku. Kształt oparcia nawiązuje do króliczych uszu z dziecięcego rysunku. Obłe kształty mebla nadają całości delikatny charakter.

meble marzen fotel 3

 

Projekt Iwo Reszczyńskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przyjazne łóżko dla księżniczki, o organicznych kształtach, z sosnowego drewna z tapicerowanymi poduszkami na jego szczycie.

meble marzen lozko

 

Projekt Edyty Niewińskiej, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. To piętrowy mebel, na górze z łóżkiem i pionowo wysuwaną szufladą. Na dole zaś znajduje się biurko i szafki. Alternatywnym wejściem na górę (w stosunku do drabinki) jest ścianka wspinaczkowa.

meble marzen lozko pietrowe

 

Projekt Kingi Luks - studentki Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku Wzornictwo. Inspiracją był rysunek półki na książki. Powstała pufa stworzona z opon z  siedziskiem z gąbki.

meble marzen pufa

 

Projekt Małgorzaty Pabiańczyk, absolwentki z kierunku Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Pod blatem okrągłego stoliczka znajduje się 26 szuflad do przechowywania dziecięcych skarbów i przyborów plastycznych. Siedziska osadzone  a specjalnej platformie i nieruchomy blat pozwalają obracać się wokół stołu.

 

meble marzen stol

 

Projekt Michała Sapko - studenta Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Boczne ścianki stołu, w których znajdują się szyflady ozdobione zostały geoetrycznymi wzormai w kształcie rombów.

meble marzen stolik

 

Praca Bartosza Bębenisty z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stół jest przyjaznym dla dzieckiem miejscem do nauki i zabawy. Jest zaprojektowany z drewna, pokryty najpierw farbą magnetyczną a potem kolorową. Pozwala to na przyczepianie do szuflad magnesów.

meble marzen stol 2

 

Praca Martyny Poniedziałek - studentki II roku architektury wnętrz na Politechnice Ślląskiej. Mebel pełni funkcję wypoczynkową, ma wysuwane łóżko z regulowanym oparciem. Służy rwnież do przechowywania różnych dziecięcych rzeczy - ma wysuwane półki o nieregularnych kształtach.

meble marzen szafki

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Polskie meble - polskie Red Doty 2013
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
Ceramika Cationo - laureat Red Dot Award 2014
Eva Minge projektuje wyposażenie łazienki
  • 1
  • 2
Łódź Design Festival 2018

Łódź Design Festival 2018

piątek, 13 kwiecień 2018

Copper and the Home - konkurs dla projektantów

Copper and the Home -…

piątek, 13 kwiecień 2018

Szukaj

  • 1
  • 2
Dom z bali

Dom z bali

czwartek, 07 czerwiec 2018

Ukryte życie wody

Ukryte życie wody

środa, 21 marzec 2018

Podpórki i wsporniki pod półki

Podpórki i wsporniki pod półki

wtorek, 31 lipiec 2018

Dobre strony www

Login or Register