Menu
Tablet menu

Panele ścienne

Prezentowany projekt to dzieło fińskiego studia Pentagon Design, zralizowany dla Marki Munto. Cechuje je elastyczności, wysoka estetyka, wiele możliwości aranżacyjnych oraz solidna jakości wykonania.

Forma i funckja
Produkty z północy Europy wyróżniają się także swoimi formami ? prostymi, nieskomplikowanymi, zdeterminowanymi funkcją, a jednocześnie uniwersalnymi i ponadczasowymi. Tę ponadczasowość najlepiej obrazuje fakt, że wiele skandynawskich marek ma w swojej ofercie produkty, które są produkowane w niezmiennej formie od dziesięcioleci i nadal znajdują odbiorców nie tylko w Skandynawii, ale na całym świecie. Projekty Alvara Aalto, Arne Jacobsena czy Hansa Wegnera są niezależne od mód i trendów, uniwersalne, wszechstronne jeśli chodzi o możliwości zastosowania.Zastosowanie we wnętrzach
Muunto to system paneli ściennych z metalowymi profilami na których zawieszać można różnego rodzaju szafki, półki i inne akcesoria. Bogactwo elementów oraz ich wykończeń, a także możliwość zmiany ich aranżacji sprawiają, że Muunto można zastosować we wnętrzach o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i przeznaczeniu. System paneli jest również praktyczny, ponieważ pozwala ukryć okablowanie lub zamaskować niedostatki danego wnętrza, a także odpowiednio obudować sprzęt elektroniczny.

rnorodno_wykocze

Dla miłośników częstych zmian
W każdej chwili można zmienić układ elementów Muunto. Zależnie od potrzeb można je przesuwać wzdłuż profili, obniżać, podnosić, dodawać lub odejmować elementy ? szybko, sprawnie, bez użycia narzędzi. Tak stworzony, ?elastyczny? produkt można wykorzystywać bardzo długo, nawet przy założeniu, że w międzyczasie zmieniamy aranżację wnętrza czy przeprowadzamy się do nowego mieszkania.

Łatwość demontażu i neutralne wzornictwo sprawiają, że Muunto, tak jak wiele skandynawskich produktów, może towarzyszyć nam przez wiele lat. Mamy więc tu także aspekt długiego ?życia? produktu, który jest bardzo istotny z punktu widzenia odpowiedzialnego gospodarowania surowcami i ochrony środowiska.

Tradycja
Współczesne skandynawskie wzornictwo ma swoje ideowe korzenie w protestanckim etosie, który stawiał od wieków na takie wartości jak prawda, praca, powściągliwość czy odpowiedzialność za innych ludzi. Może dlatego wiele skandynawskich marek słynie z ergonomii, jakości swoich produktów czy przyjaznego środowisku i odpowiedzialnego społecznie designu ? niezależnie od reprezentowanego poziomu cenowego.

Skandynawski design zawsze wyróżniał się zrównoważeniem formy, funkcji oraz materiału. Trudne warunki przyrodnicze, ograniczony dostęp do surowców oraz właściwa Skandynawom powściągliwość sprawiały, że przedmioty które tworzyli były przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne, a także trwałe ? niegdyś mogło od tego zależeć życie człowieka, teraz nadal istotne jest bezpieczeństwo, ergonomia i przydatność danej rzeczy.

biblioteczka

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Komody Philippe Delzers Meble Senso »
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Modny wzór – marmur i terrazzo
Organiczny design w łazience – nowa generacja kolekcji Aveo Villeroy & Boch
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014

Szukaj

Dobre strony www

Login or Register