Menu
Tablet menu

Design z Danii w Polsce

Rozwiązania znanych duńskich projektantów – Petera J. Lassena oraz Thomasa Holsta Madsena – są już dostępne w Polsce. Ich projekty są doceniane na arenie międzynarodowej za unikalne wzornictwo, jakość oraz odpowiedzialność względem środowiska.

 

Modułowy system meblowy

GRID to modułowy system meblowy o wszechstronnym zastosowaniu. Można z niego stworzyć nie tylko niemalże dowolny mebel (szafkę, siedzisko lub stolik), ale i wielofunkcyjny regał wystawowy czy artystyczną instalację.  Ten wyjątkowy koncept autorstwa Petera J. Lassena, głównego projektanta i jednocześnie założyciela Montana Group, opiera się na wykorzystaniu sześciennej kostki w kolorze białym i czarnym o wymiarach 40x40x40 cm, którą można łączyć z innymi na szereg różnych sposobów, tworząc zarówno proste meble, jak i złożone systemy wystawiennicze. Dodatkowe elementy – półki, blaty, bloki oraz szuflady – poszerzają możliwości projektowe oraz czynią z systemu meblowego GRID uniwersalne rozwiązanie do domu oraz przestrzeni komercyjnych i publicznych. Rozwiązanie, które elastycznie zmienia się i dostosowuje do preferencji użytkownika. Jednym z przykładów nieograniczonych wręcz możliwości GRID jest replika Pałacu Kultury i Nauki stojąca na terenie Soho Factory w Warszawie, przygotowana z 477 sześciennych modułów.

 

GRID to modułowy system meblowy - koncept autorstwa Petera J. Lassena
GRID to modułowy system meblowy - koncept autorstwa Petera J. Lassena

 

Oprawy oświetleniowe

Kolejna propozycja to duńskie oprawy oświetleniowe marki Darø. W kolekcji tego rodzinnego przedsiębiorstwa znajduje się kilka modeli lamp o klasycznie idealnych kształtach, jak i odkrywczych designerskich wzorach. Jedna z najnowszych propozycji to Bell+ projektu Thomasa Holsta Madsena  – w uznaniu za wyjątkowe wzornictwo uhonorowana tytułem German Design Award 2015. Prosty, minimalistyczny design wyróżnia doskonałość zaokrąglonych linii. To dzięki nim, mimo swej oszczędności, Bell+ ociepla wizualnie wnętrze. Lampa posiada opatentowany system kierowania snopem światła, który umożliwia elastyczne dostosowanie oświetlenia do potrzeb domowników.

 

Darø - duńska marka opraw oświetleniowych
Darø - duńska marka opraw oświetleniowych

Pełna ekspozycja tych duńskich marek dostępna jest w showroomie firmy Inspiratique przy ul. Szamarzewskiego 36 w Poznaniu.

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(29 głosów)
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Modny wzór – marmur i terrazzo
Organiczny design w łazience – nowa generacja kolekcji Aveo Villeroy & Boch
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014

Szukaj

Dobre strony www

Login or Register