Menu
Tablet menu

Biurko SMATR

Wyniki eksperymentu z udziałem 5-latków, przeprowadzonego jesienią 2014 roku przez naukowców SWPS pokazują, że posiadanie własnego biurka i praca przy nim niesamowicie rozwija poczucie autonomii, motywację do pracy i zwiększa u dzieci satysfakcję z wykonywanych zadań. Biurko stało się dla dziecka pierwszą, prawdziwie niezależną strefą w domu. Biurko SMART, dzięki specjalnym otworom i kreatywnym akcesoriom uzyskało w tym eksperymencie zdecydowanie wyższe wyniki niż tradycyjne biurka. Eksploracja, manipulacja i zabawa przy nim powodowała, że dzieci czuły się bardziej sprawcze, podchodziły do pracy z większą wytrwałością.  Po miesiącu obserwacji okazało się że u tych dzieci silniej rozwinęła się twórcza wyobraźnia a także zdolności manualne. Wszystkie te cechy badano przy użyciu wystandaryzowanych testów diagnostycznych stosowanych m.in. przy badaniu gotowości szkolnej dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

Biurko SMART pozostawia dziecku dużą swobodę aranżowania i tworzenia pomysłowych rozwiązań. To rozwija jego wytrwałość, wiarę we własne siły i wyobraźnię. Już Einstein powiedział, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Kupno dziecku biurka jeszcze przed pójściem do szkoły pozwala w naturalny sposób stymulować jego rozwój. Biurka, które jak badany SMART by VOX, dostarczają dziecku dodatkowych okazji aby eksperymentować, konstruować i rozwijać wyobraźnię, znacząco przyspieszają rozwój i naukę kompetencji, które coraz trudniej wykształcić w środowisku zdominowanym przez wirtualne rozrywki. Własne biurko SMART zmontowane wspólnie z rodzicem może być pierwszym poważnym konstruktorskim sukcesem Twojego dziecka.

Jeśli więc chcesz, aby pójście do szkoły stało się dla Twojego dziecka przygodą a nie  przykrą koniecznością, kup mu biurko, a potem spędź z nim trochę czasu.

 

Biurko VOX SMATR
Biurko VOX SMATR

 

Biurko VOX SMATR
Biurko VOX SMATR

 

Biurko VOX SMATR
Biurko VOX SMATR
Biurko VOX SMATR
Biurko VOX SMATR
CYTATY :
Dr Ewa Jarczewska, SWPS
Autorka badań „Kontakt z biurkiem Smart by VOX,
A rozwój twórczości i gotowości szkolnej 5-latków”, marzec 2015

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « VOX laureatem IF DESIGN AWARD

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę
« Grudzień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  1. Nowe
  2. Komentarze
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
Ceramika Cationo - laureat Red Dot Award 2014
Eva Minge projektuje wyposażenie łazienki

Szukaj

Dobre strony www

Login or Register