Menu
Tablet menu

World Wide Vac czyli wirtualny odkurzacz!

Internet stał się naszym drugim domem, codziennie korzysta z niego 1,5 miliarda osób. W związku z tym, przechowywanie oraz obliczanie danych zaczęło mieć znaczący wpływ na środowisko, skutkując emisją CO2 przewyższającą emisję przemysłu lotniczego1. Aby ograniczyć ten szkodliwy wpływ, firma Electrolux stworzyła pierwszy na świecie wirtualny odkurzacz! World Wide Vac ma pomóc ludziom posprzątać ich cyfrowy dom, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska, w którym faktycznie żyją.

Każdego roku codzienne czynności, takie jak przeglądanie stron internetowych, wysyłanie e-maili czy udostępnianie zdjęć, powodują emisję 830 milionów ton CO2, czyli ilości porównywalnej z poziomem emisji przez cały przemysł lotniczy2. Dla przykładu, przeciętny e-mail w skrzynce odbiorczej powoduje emisję 4 gramów CO2 w cyklu życia, a ludzie zwykle przechowują w nich tysiące wiadomości  – w przeciętnej poczcie znajduje się około 8000 e-maili3. Chcąc zmienić ten stan rzeczy, Electrolux stworzył wirtualny odkurzacz — World Wide Vac. To proste narzędzie internetowe jest dostępne za darmo i ma pomóc w uporządkowaniu osobistych chmur. Wirtualny odkurzacz jest na ten moment dostępny dla Gmail’a — usługi poczty internetowej Google, z której korzysta 425 milionów użytkowników z całego świata.

 

Uważamy przestrzeń online za nieskończoną, co szybko przekształca nas w cyfrowych zbieraczy, którzy zachowują wszystko, a nie wyrzucają nic. Firma Google intensywnie walczy o ekologiczne i wydajne przechowywanie danych, a World Wide Vac to nasz sposób na przyłączenie się do tych działań. Chcemy w możliwie największym stopniu  ułatwić ludziom sprzątanie osobistych chmur i tym samym zmniejszać negatywny wpływ na środowisko naturalne — powiedziała Katarzyna Holcman, Marketing Manager Electrolux Polska.

 

WWV internet emisja CO2


World Wide Vac — jak go używać?

 1. Połącz — połącz swoje konto Gmail z widżetem World Wide Vac dostępnym na stornie http://www.worldwidevac.com.
 2. Wybierz — wybierz jeden spośród 3 poziomów precyzji czyszczenia skrzynki pocztowej: Small, Medium, Large.
 3. Posprzątaj — widżet World Wide Vac poszuka w Twojej skrzynce niepotrzebnych e-maili.
 4. Wybierz jeszcze raz — po zebraniu wszystkich niepotrzebnych e-maili możesz wybrać, czy chcesz je od razu usunąć, czy przenieść do kosza.
 5. Sprawdź — po zakończeniu sprzątania otrzymasz kalkulację redukcji spowodowanej emisji, którą udało się uzyskać dzięki usunięciu Twoich danych.

 

World Wide Vac — jak to działa?

Każdy z trzech dostępnych poziomów dokładności porządkowania skrzynki pocztowej, wykorzystuje różne algorytmy, umożliwiające użytkownikowi usunięcie wiadomości z określonych kategorii. Poziom Small (S) wyszukuje e-maile społecznościowe i reklamowe. Poziom Medium (M) skupia się na e-mailach społecznościowych, promocyjnych i nieprzeczytanych,  mających co najmniej rok, oprócz wiadomości wysłanych z naszego konta lub przez osobiste kontakty. Poziom Large (L)  skupia się na tych samych e-mailach, co poziom Medium (M) oraz wszystkich wiadomościach starszych niż trzy lata, oprócz tych wysłanych z naszego konta lub przez osobiste kontakty. Widżet World Wide Vac uzyskuje dostęp do naszego konta w czasie czyszczenia, ale nie zapisuje żadnych danych osobowych.

 

 

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(14 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę
« Grudzień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 1. Nowe
 2. Komentarze
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
Ceramika Cationo - laureat Red Dot Award 2014
Eva Minge projektuje wyposażenie łazienki
Salt&Paper
Parowy zaparzacz herbaty
Projektantka Kirsi Svärd – laureatka Finnish Designer Awards 2014
Projekty oświetlenia i akceseriów do wnętrz
 • 1
 • 2
Biurko SMATR

Biurko SMATR

środa, 08 lipiec 2015

VOX laureatem IF DESIGN AWARD

VOX laureatem IF DESIGN AWARD

środa, 11 marzec 2015

 • 1
 • 2
Krzesła Chat

Krzesła Chat

wtorek, 07 lipiec 2015

60. urodziny krzesła Panton One!

60. urodziny krzesła Panton One!

piątek, 20 luty 2015

 • 1
 • 2
Konkurs „Podstawa Dobrego Wnętrza”

Konkurs „Podstawa Dobrego Wnętrza”

czwartek, 15 październik 2015

„Global Innovation Award” (gia)

„Global Innovation Award” (gia)

czwartek, 09 lipiec 2015

Szukaj

Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015

Lampa IKEA z prestiżową nagrodą…

piątek, 24 lipiec 2015

Dobre strony www

Login or Register