Menu
Tablet menu

Wolność i odpowiedzialność – dwa kluczowe słowa dla designu w 2021 roku

Miniony rok z pewnością został zapamiętany jako miesiące walki z pandemią. 2020 to również czas, gdy jako konsumenci i nabywcy różnorodnych dóbr mieliśmy czas na selekcję tego, co jest nie tylko dobre dla nas, ale również dla natury, o której ogromnym znaczeniu przypomnieliśmy sobie w ostatnich miesiącach.

W związku z pragnieniem odnalezienia się w nowej rzeczywistości w naturalny sposób wyklarowały się dwie ważne dla konsumentów wartości. Wolność, którą cenimy jak nigdy dotąd oraz szeroko pojęta odpowiedzialność – nie tylko za nas samych, ale i bliźnich oraz naturę.

Rozwój zrównoważony

Niewątpliwie na branży meblarskiej spoczywa odpowiedzialność za przyszłość naszej planety. Nasze dochody i jakość życia rosną. Co sezon jesteśmy w stanie wymienić nie tylko zawartość naszych szaf, ale również dekoracje w naszych domach. Nikogo nie dziwi częsta zmiana wystroju wnętrz. Cenimy jakość, komfort użytkowania, innowacyjne rozwiązania, a coraz częściej to, w jaki sposób dane meble są produkowane. Naturalny już nawyk segregowania odpadów odciska piętno na naszych codziennych wyborach – zakupu zdrowej żywności, ubrań z recyklingu czy poszukiwania ich w second-handach. Myśl o tym, że nie chcemy zaszkodzić naturze przebija się do wszystkich stref życia. Także do tego, jak wyposażony i umeblowany jest nasz dom. Nieodłącznym elementem przysługującej nam wolności w wyborach jest odpowiedzialność za przyrodę, także podczas zakupów designerskich mebli do naszego domu.

Kupuj odpowiedzialnie

Ograniczenia w przemieszczaniu się i dostępie do usług lub w skrajnych przypadkach do produktów spowodowały, że wolności doszukujemy się w innych obszarach naszego codziennego funkcjonowania, m.in. w tym, jak możemy urządzić nasze domowe wnętrze. Rosnący trend zero waste oraz ekologiczna świadomość zawężają pole manewru dla tych klientów, którzy czują się odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Poczucia wolności w ilości zakupów mebli nie chce odbierać marka GO.CE Design, która intensywnie pracuje nad odwróceniem trendu w dotychczasowej aranżacji wnętrz. Konsumpcjonizm przy wyposażeniu domowych przestrzeni nie musi wiązać się ze złym wpływem na przyrodę. Wystarczy zastosowanie odpowiednich materiałów, dzięki którym nie tylko można często zmienić wystrój mieszkania, ale również przyczynić się w ten sposób do redukcji śladu węglowego.

W domu już nie tylko odpoczywamy, ale również pracujemy i uczymy nasze dzieci. To najważniejsza dla nas przestrzeń, dlatego ważne jest, by odzwierciedlała nas samych. Dzisiejszy klient ceni nie tylko jakość i wysokiej klasy design produktu, ale również to, w jaki sposób został on wyprodukowany. Słyszymy często o redukcji śladu węglowego, którą podejmują różne światowe firmy. Jak się okazuje, na naszym rodzimym rynku możemy znaleźć ofertę, która już to ważne dla świata zadanie wykonała. Zastosowanie drewna Oxytree to nowy tor, który wyznaczyliśmy w meblarstwie – mówi Hernan Gomez, projektant mebli GO.CE Design.

OxyLine

Z natury rozsądni

Nierozerwalna z odpowiedzialnością wolność to ciężka praca producentów mebli nad materiałami, które dadzą gwarancję na to, że zakup nowego wyposażenia nie szkodzi naturze. Gotowy surowiec, który zyskuje coraz większą popularność za granicą i w naszym kraju, to drewno pozyskane z drzewa tlenowego. Oxytree to elastyczny, jednolity materiał, który sprawdza się nie tylko przy produkcji mebli, ale również przy drewnianych wykończeniach.

Odzwierciedlenie dwóch kluczowych wyrazów w designie w obecnym roku znajdziemy w ofercie marki GO.CE Design, cenionej za wysoką jakość materiałów, innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania oraz opływowe linie mebli, doceniane przez najbardziej wymagających klientów. Linia Oxy Line to od lat poszukiwany kompromis między konsumpcją dającą często poczucie wolności konsumentom a ich odpowiedzialnością za przyszłe losy naszej planety. To również odpowiedź dla tych, którzy nie wierzą, że ekologia, design i najwyższa jakość mogą iść w parze.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Powrót na górę
Ściany w stylu Art Deco

Ściany w stylu Art Deco

czwartek, 11 marzec 2021

  1. Nowe
  2. Komentarze
Ściany w stylu Art Deco
miska WC SAVE!
Technologia gaz-pod-szkłem
Lampy PUFF-BUFF
Kolorowe grzejniki
Modny wzór – marmur i terrazzo
Organiczny design w łazience – nowa generacja kolekcji Aveo Villeroy & Boch
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015

NSP " color2"

  • 1
  • 2
Kreatywne meble do przechowywania

Kreatywne meble do przechowywania

środa, 17 luty 2021

Wygodna i praktyczna garderoba

Wygodna i praktyczna garderoba

czwartek, 11 lipiec 2019

  • 1
  • 2
Projekty Paoli Navone

Projekty Paoli Navone

poniedziałek, 08 marzec 2021

Stoły i stoliki Spell

Stoły i stoliki Spell

poniedziałek, 15 luty 2021

  • 1
  • 2
Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś”.

Wystawa „Young Design 2020 -…

czwartek, 25 luty 2021

Targi MEBLE POLSKA i HOME DECOR w maju tylko ONLINE

Targi MEBLE POLSKA i HOME…

środa, 24 luty 2021

Szukaj

Dobre strony www

Login or Register