Logo
Wydrukuj tę stronę
autor: Dominik Jasińskie

Giclee Dominika Jasińskiego

Giclee są to najwyższej jakości wydruki na płótnie lub papierze z wykorzystaniem najlepszej jakości pigmentów. Technika ta gwarantuje wyjątkowo wierną kolorystykę obrazu a jej trwałość przekraczająca 100 lat. Obraz stworzony tą techniką zabezpieczany jest także werniksem i oprawiany.

Najpierw na zachodzie teraz również w Polsce giclee wykorzystywane jest przy tworzeniu limitowanych prac kolekcjonerskich, gdzie każda kopia ma swój numer i podpisana jest przez autora pracy. Dlatego też giclee nie powinno się utożsamiać ze zwykłymi reprodukcjami - prace takie mają wartość kolekcjonerską oraz inwestycyjną.

Przykładem wykorzystania technicki giclee są prace jednego z czołowych artystów polskiego młodego pokolenia - Dominika Jasińskiego. Zostały one stworzone z pierwotnie namalowanych obrazów. Każda praca jest podpisana przez artystę i odręcznie wzbogacona unikalnym detalem, także że każda z kopii jest niepowtarzalna. Obrazy opatrzone są numerami seryjnymi i wydawane są wraz z certyfikatami autentyczności.

 

Dominik Jasinski thinking of you giclee 
Dominik Jasiński / Dagma Art
 

Dominik Jasinski Are you tempted giclee

Dominik Jasiński / Dagma Art

Dominik Jasinski giclee

 Dominik Jasiński / Dagma Art

 

Dominik Jasinski lust giclee

Dominik Jasiński / Dagma Art

Dominik Jasinski LUB giclee

Dominik Jasiński / Dagma Art

Dominik Jasinski och giclee

 Dominik Jasiński / Dagma Art


 
 
Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(30 głosów)
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.