Menu
Tablet menu

Polska artystka w Habitat Platform

Habitat Platform to designerski projekt, który wspiera i promuje talenty. W dniach 7 lutego – 23 marca 2014 roku odbywa się tam wystawa prac polskiej artystki Gracjany Rejmer-Canovas.

Galeria mieści się na pierwszym piętrze Domu Handlowego Habitat przy King’s Road w Londynie. W 2014 roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Artystka została zaproszona przez Habitat Platform do specjalnego projektu, który zamienił białą przestrzeń galerii, w „eksplozję” kolorów, poprzez malarską instalację zatytułowaną: Colour Into Liquid Air

Gracjana Rejmer-Canovas 2 Gracjana Rejmer-Canovas 3 Gracjana Rejmer-Canovas

 


Inspirację do projektu stanowią otaczające artystkę kolory, przestrzeń studia w dzielnicy Southwark, w którym artystka tworzy oraz Hampstead, w której mieszka. Rejmer-Canovas czerpie również z ogromnego bogactwa kulturowego Londynu. W przygotowanym projekcie, farbuje naturalnymi barwnikami bawełniane płótna, a następnie nakłada warstwy akrylowej i olejnej farby. W ten sposób powstały w galerii ściany i podłogi „zalane” obrazami, które stworzyły „oazę” kolorów. Zainspirowana malarstwem Amerykańskich Abstrakcjonistów oraz malarstwem tzw. Colour Field Rejmer-Canovas zaprezentowała płótna w różnych kompozycjach, konfiguracjach i rozmiarach. Ponad 12 obrazów stanowi indywidualny i odrębny świat, który składa się w jeden zintegrowany i spójny obraz.


Kuratorka wystawy, Holly Wood tak opisuje wystawę: Habitat jest idealnym miejscem dla Gracjany na jej pierwszą, indywidualną wystawę w Londynie. Dobór materiałów i liczne odniesienia do otaczającej rzeczywistości, zabiorą nas w podróż i pozwolą przypomnieć sobie ciepłe dni i odległe wyprawy. Jestem podekscytowana współpracą z Gracjaną przy tym oryginalnym i inspirującym projekcie. Zapraszam na wystawę, która pozwoli zanurzyć się w bogactwie kolorów.

 

Gracjana Rejmer-Canovas instalacja Habitat platform 2

 

Gracjana Rejmer-Canovas instalacja Habitat platform

 

Gracjana Rejmer-Canovas ukończyła Slade School of  Fine Art w Londynie. Jej praca malarska, zatytułowana Yellow Line (Żółta Linia, 200x180 cm, olej na płótnie), została zakupiona przez brytyjskiego projektanta mody Paula  Smitha do jego kolekcji sztuki.

 

 

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(72 głosów)
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
Ceramika Cationo - laureat Red Dot Award 2014
Eva Minge projektuje wyposażenie łazienki
  • 1
  • 2
Biurko SMATR

Biurko SMATR

środa, 08 lipiec 2015

VOX laureatem IF DESIGN AWARD

VOX laureatem IF DESIGN AWARD

środa, 11 marzec 2015

  • 1
  • 2
Meble ogrodowe

Meble ogrodowe

czwartek, 07 czerwiec 2018

Krzesła Chat

Krzesła Chat

wtorek, 07 lipiec 2015

  • 1
  • 2
Łódź Design Festival 2018

Łódź Design Festival 2018

piątek, 13 kwiecień 2018

Copper and the Home - konkurs dla projektantów

Copper and the Home -…

piątek, 13 kwiecień 2018

Szukaj

Podpórki i wsporniki pod półki

Podpórki i wsporniki pod półki

wtorek, 31 lipiec 2018

Dobre strony www

Login or Register