Menu
Tablet menu

Dwupiętrowy butik połączony z wzorcownią i kawiarnią.

Moda tak jak każda dziedzina sztuki użytkowej wymagaja odpowiedniej oprawy, dlatego coraz częściej projektanci ubrań decydują się na korzystanie z usług projektantów wnętrz. Jest to kolejny przykład udanej realizacji wnętrz komercyjnych.

Prezentowane wnętrza - to atelier Joanny Klimas, które powstało na warszawskim Muranowie.  Zaaranżowane zostało przez projektantów z OTOMI Store Design Lab.

Architekci, chcąc zachować oryginalny styl tej okolicy z lat 50, pozostawili kilka charakterystycznych elementów. Wykorzystano zastany parkiet, gzymsy, fakturę ścian, finezyjne kraty okienne oraz fabryczne grzejniki. Zachowano także oryginalne sztukaterie, a w niektórych miejscach betonowo popielatą posadzkę z lastryko. Te elementy, dzięki połączeniu z minimalistycznymi kolorami i brakiem dekoracji i ornamentów tworzą nowoczesne wnętrze z charakterem.


W butiku bez wątpienia rządzi przestrzeń i światło. Nad całością aranżacji dominuje monochromatyczne połączenie kolorów – czarny, lakierowany parkiet oraz białe ściany, okiennice, meble. Jedynym kolorowym elementem są kolekcje ubrań Joanny Klimas.


Dolny poziom atelier został przeznaczony na tradycyjny butik z ekspozycją kolekcji, otwartą dla klientów pracownię oraz kawiarnię. Na wyższy poziom prowadzą ażurowe schody, nawiązujące do nożyc krawieckich, ze szklanymi stopniami. Piętro butiku zostało zaprojektowane jako antresola, gdzie w dzień znajdują się stoliki kawiarni i czytelni, a podczas pokazów mody zmienia się w rodzaj trybuny z której oglądane są pokazy. Podobnie jak schody, antresola powstała na lekkiej ażurowej konstrukcji pokrytej szkłem.


Projektanci z OTOMI postawili także na wielofunkcyjność rozwiązań – parapety okienne służą również, jako wygodne siedziska wyłożone miękkim obiciem i poduchami.

 

Według autorów w projektowaniu takich przestrzeni komercyjno-artystycznych najważniejsza jest współpraca i zrozumienie inwestora z wykonawcą. - Życzeniem naszej klientki było stworzenie miejsca, które łączy w sobie sklep, kawiarnię i wzorcownię – podkreśla Krzysztof Kołodziejski architekt prowadzący projekt. Miejsca, w którym klientki nie tylko mogłyby przymierzyć projektowane przez nią kreacje, ale także porozmawiać przy kawie i zrelaksować się przeglądając albumy mody z prywatnych zbiorów projektantki - dodaje Kołodziejski.

Joanna Klimas3 wnetrza komercyjne

Joanna Klimas1 wnetrza komercyjne

Joanna Klimas4 wnetrza komercyjne

Joanna Klimas2 wnetrza komercyjne

Joanna Klimas5 wnetrza komercyjne

 

Ostatnio zmieniany
Oceń ten artykuł
(15 głosów)
Powrót na górę
  1. Nowe
  2. Komentarze
Podpórki i wsporniki pod półki
Przechowywanie w łazience
Kolekcja VAL marki Laufen
Lampa IKEA z prestiżową nagrodą Red Dot 2015
Łazienka w stylu retro
50 lat Cangini&Tucci
Schody bez balustrad i poręczy
Nietypowe blaty kuchenne
Dobry wzór 2014
Ceramika Cationo - laureat Red Dot Award 2014
Eva Minge projektuje wyposażenie łazienki
  • 1
  • 2
Biurko SMATR

Biurko SMATR

środa, 08 lipiec 2015

VOX laureatem IF DESIGN AWARD

VOX laureatem IF DESIGN AWARD

środa, 11 marzec 2015

  • 1
  • 2
Meble ogrodowe

Meble ogrodowe

czwartek, 07 czerwiec 2018

Krzesła Chat

Krzesła Chat

wtorek, 07 lipiec 2015

  • 1
  • 2
Łódź Design Festival 2018

Łódź Design Festival 2018

piątek, 13 kwiecień 2018

Copper and the Home - konkurs dla projektantów

Copper and the Home -…

piątek, 13 kwiecień 2018

Szukaj

  • 1
  • 2
Dom z bali

Dom z bali

czwartek, 07 czerwiec 2018

Ukryte życie wody

Ukryte życie wody

środa, 21 marzec 2018

Podpórki i wsporniki pod półki

Podpórki i wsporniki pod półki

wtorek, 31 lipiec 2018

Dobre strony www

Login or Register